کاشت ریش و سبیل , هزینه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

با خط رشد طبیعی

کلینیک پوست و مو آرا سیما

کاشت ریش و سبیل , کلینیک کاشت مو آرین سیما

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل برای مردان
کاشت ریش به روش FIT

کلینیک تخصصی کاشت ریش و سبیل آرا سیما

کاشت ریش , کاشت ریش و سبیل , هزینه کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل آرا سیما

ریش و سبیل یکی از زیبایی های صورت مردان است. امروزه کاشت ریش و سبیل یکی از جراحی های زیبایی رایج است. کاشت مو بر روی صورت برای رفع کم مویی صورت انجام می شود. برخی از مردان علیرغم علاقه به ریش و سبیل ، موی قابل توجهی بر صورت خود ندارند. این افراد به می توانند با کاشت ریش و سبیل چهره خود را آنگونه که دوست دارند تغییر دهند. برخی مواقع نیز کاشت مو بر روی صورت برای پوشاندن جای زخم ، اسکار ، آکنه و جوش است.

در عمل کاشت ریش نیز همانند کاشت مو، بانک مو پشت سر و یا اطراف آن است. موهای کاشته شده در پیوند ریش همیشگی بوده و روند رشد طبیعی دارند. ما در آرا سیما برای کاشت ریش از روش FUE و FUT استفاده می کنیم. استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) دو روش به روز در کاشت ریش می باشند. هر کدام از این روش ها برای فرد خاصی مناسب است. بسته به هدف کاشت ریش و سبیل ما یکی از روش ها را برای جراحی انتخاب می کنیم.

کاشت ریش و سبیل برای افراد متفاوت مناسب است. افرادی که صورت آنها به طور ژنتیکی مو ندارد و یا کم پشت است. افرادی که پوست ناحیه ریش آنها دچار زخم و سوختگی و … شده و مو در آن ناحیه ها رشد نمی کند. افراد دارای ریش پراکنده و کم پشت. همچنین افرادی که دوست دارند که دیزاین ریش و سبیل خود را تغییر دهند.

علل ریزش ریش و سبیل

ریش و سبیل از جذابیت های صورت مردانه است. برای همین داشتن سبیل و ریش خوش فرم برای آنها مهم است. ریزش ریش و سبیل برای افراد آزار دهنده است. اولین اقدام افراد درمان دارویی ریزش موی صورت است. برخی از عوامل ریزش موهای ریش و سبیل را در ادامه بیان می کنیم:

(۱) گاهی علت ریزش موی ریش و سبیل عوامل و آسیب های محیطی هست. تصادفات رانندگی ، مواد شیمایی و سوختگی پوست

(۲) ابتلا به بیماری هورمونی (سیستم بدن) و ابتلا به بیماری های محلی همانند آلوپسی و …

(۳) نروییدن ریش و سبیل به صورت مادرزادی و یا کم پشتی مادرزادی آن

(۴) تریکوتیلومانیا : این یک بیماری روانی است که فرد عادت به کندن ریش و سبیل های خود دارد.

(۵) آسیب به موی صورت و پوست به خاطر درمان های مانند اشعه درمانی و شیمی درمانی.

در آرا سیما ما درمان دارویی و کاشت مو را برای بیماران ارائه می کنیم. در جلسه مشاوره کاشت مو ، دلایل ریزش و یا کم مویی بررسی می شود. بررسی دقیق علل ریزش هم به درمان و هم کاشت مو کمک خواهد کرد. در صورت داشتن تریکوتیلومانیا ، کاشت مو بی فایده است. در این حالت فرد باید تحت درمان روانپزشک قرار گیرد. شایان ذکر است در صورتی که فرد دارای بیماری آلوپسی آره آتا باشد نمی توان کاشت مو انجام داد. در کل کاشت مو برای چنین افراد ممنوع است.

موانع و مشکلات کاشت ریش و سبیل

(۱) موهای هر ناحیه از بدن با ناحیه دیگر فرق دارد. بنابراین هیچ مویی در بدن وجود ندارد که کاملا مشابه با ریش و سبیل باشد. بنابراین ریش و سبیل کاشته شده با موهای صورتتان مقداری متفاوت خواهد بود. البته این مساله برای بیمارانی که کلا مویی در صورت ندارند موضوعیت ندارد. علیرغم دقت بالا در انتخاب موی پیوندی ، موهای کاشته شده به لحاظ رنگ و ضخامت و … متفاوت از موهای ریش و سبیل تان خواهد بود.

(۲) علیرغم پیشرفت تجهیزات کاشت مو باز هم نمی توان تراکم کاملا طبیعی ایجاد کرد. لوازم و تجهیزات پزشکی فعلا برای داشتن تراکم طبیعی ناقص هست. بنابراین فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای نرمان و طبیعی خودتان خواهد بود. هرچند می توان طی ۲ و یا ۳ جلسه این فواصل را به حداقل رساند.

(۳) پوست صورت در ناحیه ریش و سبیل در اکثر مواقع چرب است. احتمال دارد که پس از کاشت، جوش های چرکی در محل کاشت ایجاد شود. در صورت بروز این اتفاق بیمار بایستی برای مدتی آنتی بیوتیک مصرف کند. مساله جوش زدن و یا مصرف آنتی بیوتیک ارتباطی به رشد موهای کاشته نخواهد داشت.

روند برداشتن موها و کاشت آنها برای ریش و موی سر مشابه است. تنها تفاوت در این است که در کاشت ریش و سبیل ما تنها از واحدهای فولیکولی با یک یا دو تار مو استفاده میکنیم. همچنین در سوراخ کردن پوست از ابزار بسیار ظریف استفاده می شود.

انواع کاشت ریش و سبیل

روش های بسیاری برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد. دو نوع روش عمده در کاشت ریش و سبیل وجود دارد که ما در کلینیک آرا سیما استفاده میکنیم. روش های FUE و روش FUT. روش کاشت FUE روش استخراج واحد فولیکولی است. و روش FUT روش پیوند واحد فولیکولی. در هر دوی این روش جراح موی پیوندی را از بانک موی و یا همان نواحی دهنده مو بر میدارد.

در کاشت ریش به روش FUE ، جراح موهای پویندی را یکی پس از دیگری از بانک مو بر میدارد. برداشت مو از ناحیه وسیع تری انجام می شود. روش FUE شایع ترین و رایج ترین روش کاشت مو برای ریش و سبیل است. در این روش هیچ زخمی جز جای زخم های سفید بر روی پوست باقی نمی ماند.

روش دوم برای کاشت سبیل و ریش روش FUT می باشد. در این روش یک نوار کوچک و باریک از بان ک مو برداشته می شود. برش انجام شده توسط میکروسکوپ انجام می شود. پس از برداشتن نوار باریک پوست جراح دو لبه را بهم نزدیک کرده و بخیه می زند. یک زخم باریک در این ناحیه ایجاد می شود. این ایراد این روش است.

مزایای کاشت ریش به روش FUE و FUT

یکی از مزایای روش FUE به جا نگذاشتن زخم است. برخلاف روش FUT ، این روش هیچ جای زخمی بر روی پوست نخواهد گذاشت. همچنین روند بهبودی در این روش سریعتر است. مهمترین مزیت این روش بازگشت سریع بیمار به محل کار و زندگی روزمره است.

آنگونه که گفتیم در روش FUR بر روی پوست جای زخم هایی به جا می ماند که رنگ سفید و کوچک هستند. ای زخم در نواحی ظاهر می شوند که موها کوتاه شده باشد. میزان راحتی بیماران در روش FUE نسبت به روش دیگر بیشتر است. همچنین دردی که بیمار تحمل می کند بسیار خفیف است.

یکی از مزیت های روش FUT این است که موهای بیشتری را برداشت می کند. این کار باعث می شود که در فرایند کاشت بتوانیم حداکثر تراکم را داشته باشیم.

کاشت ریش و سبیل آرا سیما

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

پس از کاشت ریش و سبیل بیمار بایستی برخی مراقبت ها را انجام دهد. این مراقبت های بعد از کاشت برای جلوگیری از بروز مشکل احتمالی است. انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک باعث می شود نتایج دائمی باشد. همچنین این مراقبت ها احتمال بروز عفونت را به حداقل می رساند. ما در ادامه برخی از مراقبت های لازم پس از کاشت را بیان می کنیم.

خودداری از اصلاح صورت

به طور معمول پس از کاشت، بیمار نباید تا ۱۰ روز الی دو هفته اصلاح کند. هرچند با توجه به تفاوت شرایط هر بیمار با دیگری این زمان متغیر است. پزشک جراح این زمان را برای بیمار مشخص می کند. برخی از بیماران می توانند با رعایت احتیاط موهای خود را کوتاه کنند.

خودداری از تماس با آب

ریش و سبیل کاشته شده نباید تا ۵ روز با آب تماس پیدا کند. تماس با آب احتمال عفونت را تشدید می کند. بیمار بعد از یک روز می تواند در سرکار حاضر شود.

رشد طبیعی موها و ماندگاری کاشت

پیوند مو مادام العمر است. موهای کاشته همانند موهای طبیعی شروع به رشد خواهند کرد. موهای کاشته شده خاصیت قبلی خود را حفظ می کند.

روند رشد ریش و سبیل کاشته شده

افرادی که کاشت ریش و سبیل انجام می دهند. نسبت به کاشت مو رشد بیشتری را در ناحیه کاشته شده می بینند.این مساله کاملا آشکار است. حدودا پس از ۲ ماه رشد موها چشمگیر خواهد بود.

عکس کاشت ریش قبل و بعد

کاشت ریش و سبیل برای چه افرادی مناسب است؟

کاشت مو صورت به عنوان ریش و سبیل برای هر فردی که دوست دارد مناسب است. برخی افراد برای پر پشت کردن ریش سراغ کاشت مو می روند. برخی افراد برای پوشاندن ناحیه زخم و اسکار. در کل مردانی که دنبال جذابیت بیشتر با ریش و سبیل هستند می توانند از این روش استفاده کنند. برای افرادی که بر روی سطح صورت خود دارای زخم و اسکار هستند این کار بهترین روش می باشد. شایان ذکر است که موی کاشته شده در ریش مادام العمر می باشد. این مو همانند موهای بدن رشد کرده و نیاز به اصلاح خواهد داشت.

سن کاشت ریش چقدر است ؟

یکی از سوالات افراد در خصوص سن کاشت ریش است. طبیعتا افرادی که در سن رشد و دوران بلوغ هستند نباید اقدام به کاشتن ریش و سبیل کنند. در این سن احتمال رشد مو در صورت بالاترین میزان را دارد. بهتر است که مردان پس از رد شدن سن رشد و بلوغ اقدام به کاشتن ریش و سبیل کنند. پیشنهاد ما این است که افراد در سن ۲۵ سالگی به سراغ کاشت ریش و سبیل بیایند. هرچند بعد از ۲۰ سالگی هم می توان اقدام کرد. عدد ۲۵ به این خاطر است که در این سن فرد به لحاظ هورمونی و رشد رشد جسمی کامل را کرده است.

در بحث سن کاشتن ریش و سبیل ، عوارض کاشت در میان نیست. به هیچ عنوان. بحث رشد طبیعی موها موها در زمان بلوغ است. برای اینکار عجله ای نداشته باشید. اجازه دهید دوران بلوغ تان طی شود و این موها به صورت طبیعی درآمده و رشد کنند. در صورتی که موهایتان تنک و کم پشت بود همیشه می توانید برای کاشتن ریش اقدام کنید.

آیا بین کاشت مو و ریش تفاوتی وجود دارد؟

سئوال همیشگی بیماران این است که آیا تفاوتی بین کاشت مو و کاشت ریش وجود دارد؟ آیا روش های کاشت متفاوت است؟ روش های کاشت در هر دو یکسان است. برای کاشت مو در صورت نیز کاربرد دارد. منتها یک تفاوت اساسی در بین این دو وجود دارد. تفاوت در خواص موهای سر با موهای ریش و صورت است. جنس موها !!!

روند رشد موهای صورت (ریش و سبیل) اکثرا در دوره بلوغ آغاز می شود. این رشد موها به وسیله هورمون های جنسی مردانه به نام آندروژن تقویت می شود. پس از شروع رشد ریش و سبیل تا مدت ۲۰ سال به تراکم این موها اضافه می شود. گاها افزایش هورمون های جنسی آندروژن باعث ریزش مو در سر شده و فرد طاس می شود. این مساله به خاطر این است که فولیکول های مو در برخی مردان به هورمون های جنسی آندروژن حساسیت بالاتری را دارد. البته این مساله علمی در نزاد های مختلف انسانی متغیر است. به عنوان شرقی مردان سفید پوست و آفریقایی دارای تراکم ریش بالاتری نسبت به مردان شرقی دارند.

همین مسائل رشد و تاثیر هورمون های جنسی باعث ویژگی متفاوت موهای سر و ریش می شود. در کاشتن ریش مو از بانک موی پشت سر برداشته می شود. تفاوت جنس موهای صورت فرد با پشت سرش باعث می شود که انتخاب مو با حساسیت همراه باشد. این تفاوت ها می تواند در زبری ، قطر موها و حالت لختی و یا فری موها به چشم بیاید.

فرم تماس با کلینیک آرا سیما

کلینیک تخصصی کاشت مو آرا سیما

آرا سیما کلینیک تخصصی پوست و مو  ، ارائه خدمات کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو

برای تعیین وقت مشاوره کاشت مو و تعیین وقت ویزیت از طریق شماره های زیر اقدام کنید

۸۸۸۷۶۰۰۱-۲

سایر خدمات کلینیک آرا سیما شامل جوانسازی پوست ، تزریق ژل ، لیزر مو و … می باشد.

با آرا سیما لذت خوب زیبایی را تجربه کنید…

برای دیدن عکس کاشت ریش کلیک نمایید

برخی سوالات که شاید برایتان پیش آمده باشد

در ادامه ما برخی سئوالات و مسائلی که شاید برای شما پیش آمده است را جواب می دهیم.

دلیل ریش و سبیل کم پشت چیست؟

شاید شما نیز جزو آن دسته از مردانی باشید که ریشی کم پشت دارند. درست است که شما با کاشت ریش می توانید این مساله را حل کنید. ولی دانستن علت آن می تواند هم به شما و هم پزشکتان کمک کند. ما در ادامه برخی دلایل آن را بازگو می کنیم.

نقش وراثت در کم پشتی ریش و سبیل

وراثت نقش مهمی در شکل گیری جسم و فاکتورهای زیستی شما دارد. امروزه پزشکان باور دارند که ریشه بسیاری از بیماری ها در مسائل ژنتیکی فرد است. تمام وجود انسان تحت تاثیر نقش وراثتی شکل می گیرد. به عنوان مثال شما رنگ موها ريال ظاهر ، استخوان بندی و … را از پدر و مادر و یا افرادی که در زنجیره وراثتی تان هستند میگیرید. نقش وراثت در داشتن ریش پرپشت غیر قابل انکار است. در صورتی که کم پشتی ریش و سبیل موروثی باشد نمی توان با درمان های دارویی کار خاصی کرد.

نقش هورمون در پرپشتی و یا کم پشتی ریش

یکی از اولین احتمالات در کم پشتی ریش و سبیل نقش هورمون هاست. یکی از دلایل کم بودن موها در صورت برخی مردان ، جریان کم خون در آن ناحیه هاست. کمبود جریان خون در گونه ها باعث نرسیدن مواد مغذی و هورمون ها به آن قسمت می شود. دو هورمون مهم در مردان به نام تستوسترون و دی هیدروتستوسترون هست. تستوسترون هورمونی است که شروع ترشح آن باعث گذر از بلوغ به مردانگی می شود. علم پزشکی ثابت کرده است که مردان با میزان کمتر تستوسترون ، عموما ریش های پرپشتی ندارند.

نقش طاسی منطقه ای در کم پشتی ریش

طاسی منطقه ای بیماری نیست که همه مردان بدان مبتلا شوند. اما در صورت وقوع ، نقاط کوچکی از مناطق پرموی بدن دچار ریزش می شود. این مساله قابل درمان است. در برخی موارد هم به خودی خود خوب و رفع می شود.

نقش شیو زندگی در کم پشتی ریش نقش سبک زندگی در سلامت افراد غیر قابل انکار است. تغذیه مناسب ، خواب کافی ، ورزش منظم ، نداشتن استرس مواردی است که برای سلامتی لازم است. نقش تغذیه و ورود مواد مغذی به بدن در سلامتی مهم است. برای سلامتی ریش وجود بیوتین و نیاسین در غذای فرد لازم است. سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشید تا سلامتی تان به راه باشد.

عوارض کاشت ریش و سبیل چیست ؟

کاشت ریش و سبیل به خودی خود عارضه ای ندارد. برخی عوارض زودگذر در این جراحی وجود دارد. همچون احساس درد کوتاه مدت ، قرمزی ناحیه و متورم شدن آن. البته در جای سوزن ها هم در چند روز اول خون لختگی وجود دارد که سریعا رفع می شود. این ها عوارضی است که بیمار در طی چند روز اول شاید با آن مواجه شود. در برخی موارد ناحیه کاشته شده دچار عفونت می شود. این عفونت می تواند ریشه چربی زیر پوستی داشته باشد. گاهی نیز استفاده نکردن از وسایل استریل باعث این مشکل می شود. در کل شما در اگر به توصیه های پزشکتان عمل کنید هیچ مشکل خاصی نخواهید داشت. کاشت ریش و سبیل دوره نگاهت کوتاهی دارد و شما می توانید به زندگی تان برسید.

مراقبت های پس از کاشت ریش چند روز است ؟

در کل شما به مدت ۵ روز بایستی مراقبت نمایید. در مدت ۵ روز محل کاشته شده را خشک نگه دارید. از تماس با آب اجتناب کنید. از روز دوم شما می توانید به محل کار خود هم بروید. سعی کنید فعالیت های شدید نکنید. مخصوصا فعالیتی که باعث عرق کردن شما شود. به مدت ۵ روز اول پس از فرایند، باید از نواحی دریافت کننده پیوند مراقبت شود تا کاملا خشک بمانند. تا ۱۰ الی ۱۴ روز از اصلاح ریش خود اجتناب کنید. بعد از حدود دو هفته موهای کاشته شده ریزش می کنند. نگران نباشید !!! این سیر طبیعی جراحی است. این موها پس از ۳ ماه دوباره رشد می کنند. پس از رشد دوباره ، این موها مادام العمر و همیشگی خواهد بود.

آیا می توان موهای کاشته شده را اصلاح کرد ؟

بله می توان. پس از کاشت مو و سبیل و طی دوره نقاهت شما می توانید موهای خود را اصلاح کنید. موهای کاشته شده در ریش و سبیل دارای زاویه همسو با موهای قبلی تان است. بنابراین هیچ مشکلی از این بابت نخواهید. ما در کلینیک آرا سیما نهایت تلاش خود را می کنیم که موهای کاشته شده دارای خط رشد طبیعی باشد.

در کلینیک آرا سیما توصیه هایی تخصصی به مراجعه کنندگان مرد و در ارتباط با گزینه های درمانی پیوند ریش، عوارض جانبی پیوند ریش و بازگردانی موهای صورت داده می شود. هم اکنون جهت دریافت یک مشاوره رایگان در زمینه پیوند ریش تماس گرفته و سوالات خود را در ارتباط با فرایند های پیوند ریش با ما در میان بگذارید.

بهترین کلینیک کاشت مو و کاشت ابرو و کاشت ریش در کلینیک آرا سیما

شما می توانید ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز دنبال کنید.

مقالات مرتبط کاشت مو

نکاتی در مورد کاشت موی صورت

تورم بعد از ترمیم مو

/
تورم بعد از ترمیم مو تورم بعد از ترمیم مو | اگر عمل ترمیم مو به روش …
کاشت ریش و سبیل , هزینه کاشت ریش
نکاتی در مورد کاشت موی صورت

نکاتی در مورد کاشت مو در ریش و سبیل

نکاتی در مورد کاشت مو در ریش و سبیل ریش و سبیل یکی از علایم مردانگی د…
همین حالا با ما تماس بگیرید