کاشت ابروی طبیعی , هزینه کاشت ابرو , کاشت ابرو آرین سیما

کاشت ابرو طبیعی

مادام العمر , خط رویش طبیعی

کلینیک پوست و مو آرا سیما

کاشت طبیعی ابرو

ترمیم ابروهای آسیب دیده , کاشت مادام العمر
کاشت ابرو به روش FIT

کلینیک تخصصی کاشت ابرو آرا سیما

کاشت ابرو آرا سیما

کاشت ابرو یکی از راهکارهای مدرن برای رفع مشکلات ابرو است. این یک روش دائمی ، مطمئن و مناسب برای تمامی افرادی است که حالت طبیعی  ابروان خود را از دست داده اند. ریزش ابرو و یا کم پشتی آن می تواند در نتیجه شکستگی، تتو و برخی بیماریها باشد که تمامی این مشکلات را می تواند با کاشت ابرو رفع کرد. روش های دیگری نیز برای رفع مشکلات ابرو وجود دارد که بدون عارضه نیستند. کاشت طبیعی ابرو یک روش بدون عارضه است که در آن موی خود فرد از سر به ابرو پیوند زده می شود.

در این روش، ابروهای کاشته شده رشدی طبیعی و همگون با موهای قبلی را دارد. روش استفاده شده در کلینیک آرا سیما جدیدترین متد کاشت است. نتیجه نهایی کاشت کاملا طبیعی بوده و امکان تشخیص و تفکیک موهای کاشته شده با موهای قبلی وجود ندارد.

ماندگاری ابروهای کاشته شده در کاشت ابرو طبیعی دائمی و مادام العمر است. موهای کاشته شده همانند سایر موها رشدی طبیعی دارد. بنابراین پس از کاشت شما نیاز به اصلاح و مرتب کردن آنها خواهید داشت. البته این موهای کاشته شده در ابرو رشد بیشتری نسبت به موهای قبلی ابرو خواهند داشت. این تفاوت بخاطر الگوی رشد متفاوت موی سر و ابرو است. در این روش شما حالت طبیعی ابروها و صورت خود را کاملا حفظ می کنید. آرا سیما به منظور تصمیم گیری بیماران و آشنایی بیشتر با این روش مشاوره رایگان حضوری ارائه می کند. برای هماهنگی می توانید با ما تماس بگیرید.

علت ریزش ابرو چیست؟

در چرخه طبیعی بدن ریزش موها یک امر طبیعی است و همواره اتفاق می افتد. بدین صورت که روزانه تعدادی از موها ریزش داشته و موهای جدید به جای آنها رویش می کند. این ریزش به گونه ای است که شما متوجه آن نمیشوید. گاهی اوقات حجم و میزان ریزش بالاتر از حالت طبیعی است. به گونه ای که فرد متوجه آن می شود و آثارش همچون کم پشتی موها را می بیند. در چنین حالتی می گوییم که قرد دچار ریزش مو است که دلایل آن می تواند متنوع باشد. در این حالت نیاز به درمان وجود دارد. ابروها علاوه بر زیبایی صورت، وظیفه محافظت از چشم در برابر ذرات و عرق پیشانی را نیز دارند. بنابراین حفظ سلامت ابروها برای تمامی افراد مهم است. در زیر برخی از علت های ریزش ابرو رو بیان می کنیم.

کمبود مواد مغذی بدن

برخی از دلایل ریزش ابروها می تواند از کمبود مواد مغذی بدن باشد. کمبود پروتئین ها و مواد معدنی و ویتامین می تواند اثر سوئی بر موها داشته باشد.

عوارض مصرف داروها

گاهی ریزش ابروها می تواند بخاطر عوارض مصرف داروها باشد. برخی از داروها عوارضی چون ریزش مو را در پی دارند. بنابراین بایستی این مساله را احتیاط کرد.

ریزش ابرو بخاطر اختلالات خود ایمنی بدن

یکی از علت های شایع ریزش ابرو، اختلالات خود ایمنی در بدن انسان است. ریزش مو بخاطر اختلالات خود ایمنی یکی از دلایلی است که برخی بیماران با این عارضه به ما مراجعه می کنند. دو نوع اختلال خود ایمنی رایج به شرح زیر است:

 • آلوپسی آره تا : در این عارضه سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله می کند. احتمال اینکه آلوپسی در ابروها اتفاق بیفتد وجود دارد. در این حالت ابروها به یکباره دچار ریزش می شود.
 • لوپوس : در این عارضه ابروها جزو مناطق هستند که قبل از سایر نقاط پوست و موها دچار ریزش می شود.

مشکلات پوستی : بیماری های پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس و درماتیت سبورئیک باعث ریزش ابروها می شود.

مشکلات ناشی از تیروئید : کم کاری تیروئید یکی از علت های نازکی و کم پشتی ابروها می باشد. هرچند این مساله می تواند بخاطر دلایل دیگری نیز باشد. البته بخاطر داشته باشید که در صورت کم کاری تیروئید ابروها طبق الگوی معینی کم پشت بوده و یا دچار ریزش می شوند.

اسکار و یا زخم : گاهی بخاطر زخم بخشی از ابرو و یا کل آن از بین می رود.

افزایش سن : ریزش موها با افزایش سن یک روند طبیعی در بدن است. بنابراین کاست ابرو برای افراد با سن بالا می تواند یک روش ایده آل باشد.

درمان ریزش ابرو

برای درمان ریزش ابرو روش های مختلف درمانی وجود دارد. درمان های دارویی یکی از روش هایی است که شاید به بسیاری از شما پیشنهاد شده است. علیرغم وجود این روش ها، گاهی برای درمان بسیار دیر شده و عملا درمان دارویی نتیجه ای نخواهد داشت. برای بیماران با چنین شرایطی، کاشت ابرو طبیعی بهترین گزینه می باشد که می تواند این مشکل را برای آنها رفع کند.

درمان های دارویی متنوعی برای جلوگیری از ریزش ابروها وجود دارد. داروهای مختلفی برای درمان این بیماری تولید شده است که توسط پزشکان تجویز می گردد. توصیه ما این است که به هیچ عنوان به صورت خودسرانه از آنها استفاده ننمایید. امروزه در اینترنت وب سایت های زیادی هستند که مقالاتی برای خود درمانی ارائه می کنند. بخاطر داشته باشید که در نظر نگرفتن عوارش اروها می تواند به شما آسیب بزند. بنابراین خواهشمندیم برای حفظ سلامتی و زیبایی خودتان همواره از پزشک متخصص کمک بگیرید.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو آرا سیما برای درمان ریزش ابرو درمان های دارویی را نیز دنبال می کنیم. در صورتی که ریزش تازه شروع شده باشد می توان با تجویز دوره ای دارو نتایج خوبی را گرفت. روند درمان ریزش ابرو با استفاده از دارو شامل دو مرحله درمانی است. ابتدا توقف ریزش ابرو و و در ادامه رشد مجدد ابرو روند درمان دارویی است. در صورتی که نتوان برای ریزش و رویش مجدد ابروها درمان دارویی تجویز کرد، می توان از روش کاشت ابرو استفاده نمود.

درمان ریزش مو در کلینیک آرا سیما

همانگونه که در اینجا بیان کردیم ریزش ابروها می تواند علت های مختلفی داشته باشد. ریشه یابی علت ریزش موها می تواند به تعیین نوع درمان کمک کند. گاهی علت ریزش ابرو به خاطر عوارض دارویی است که در این صورت با قطع دارو این ریزش نیز قطع خواهد شد. گاهی بیمار مشکلات پوستی دارد. در این حالت مدت و نوع درمان متفاوت خواهد بود. گاهی ریزش ابرو بخاطر اختلالات تیروئیدی و یا اختلال خود ایمنی است. در این حالت روش های درمانی طولانی تر و سخت تر خواهد بود.

کاشت ابروی طبیعی در آرا سیما

کاشت ابرو یک روش مطمئن برای ریزش های ناگهانی و بدون بازگشت ابرو هست. در صورتی که شما با هیچ روش درمانی و دارویی نتیجه نگرفته باشید جای نگرانی نیست. این روش به شما کمک می کند که دوباره زیبایی خود را بازیابید. در صورتی که دچار ریزش ابرو هستید ، علایم آن را جدی بگیرید. مراجعه سریع به پزشک می تواند علت را مشخص و از ادامه آن جلوگیری کند. فارغ از علت ریزش ابروها ما در کلینیک آراسیما می توانیم با کاشت طبیعی ابرو، این مشکل را برای شما حل کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس گرفته و برای معاینه تعیین وقت نمایید.

کاشت ابرو چه زمانی لازم است ؟

کاشت ابرو یک روش درمانی و زیبایی برای شماست. توجه داشته باشید که لزوما شما پس از کاشت ابروهای پرپشت نخواهید داشت. هرچند ما در آرا سیما قابلیت کاشت ابرو با تراکم بالا را داریم. این روش هم برای افراد فاقد ابرو مناسب است و هم برای افراد با ابروهای کم پشت. بسیاری از افراد شامل زن و مرد دارای ابروهای تُنُک و کم پشت هستند. کاشت طبیعی ابرو می تواند راهکار خوبی برای بهبود ابروهای فعلی فرد باشد. با استفاده از این روش می توان میزان حجم ابروها را بیشتر کرد. در کم پشتی ابروها الگوهای ارثی و سن فرد دخیل هستند. هر چند دلایل دیگر زیر هم می تواند عاملی بر این مشکل باشد:

 • تریکوتیلومانیا ( اختلا کندن مو )
 • یک بیماری سیستمیک بدنی
 • کندن بیش از حد
 • شیمی درمانی یا رادیوتراپی (پرتو درمانی)
 • وجود اسکار یا جای زخم ناشی از پیرسینگ (سوراخ کردن پوست برای آویزان کردن تزیینات)، سوختگی یا تتو

هنگام کاشتن ابرو چه اتفاقی می افتد؟

این روش همان کاشت مو می باشد منتها به جای سر در ابروها انجام می شود. این روش نسبتاً ساده است و نیازی به بستری بیمارستانی ندارد. همچنین نیازی به بیهوشی ندارد و فقط با بی حسی موضعی انجام می شود.برای حصول بهترین نتیجه دقت جراح نیز شرط است. در این روش تعداد ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرافت در هر دو ابرو کاشته می شود. تعداد لازم فولیکول های مورد نیاز برای کاشت بسته به نیز فرد و سطح خالی تعیین می شود.

در کلینیک آرا سیما قبل از کاشت ابرو طراحی آن انجام می شود. طراحی ابروها بر اساس سلیقه مشتری و بر اساس ساختار صورت انجام می شود. پس از طراحی عمل کاشت و پیوند مو در ابرو انجام می شود. هر کدام از موها در جهت طبیعی رشد موهای اصلی ابرو کاشته می شود. این مساله باعث می شود که موهای کاشته شده طبیعی به نظر برسند و تفاوتی با موهای قبلی نداشته باشند.در عمل کاشت مو بر روی ابروها تجربه و تخصص پزشک بسیار مهم می باشد.

در این روش از سوزن های بسیار ظریفی برای برداشتن فولیکول های موی اهدایی استفاده می شود. این مساله بخاطر این است که  جای زخم روی سر و در ناحیه ی ابرو باقی نماند. معمولاً فولیکول های اهدایی در این روش از ناحیه ی پشت گوش ها برداشته می شوند. قطر سوزن های استفاده شده چند میکرومتر است که بوسیله آن موها را یکی یکی ایمپلنت می کنند.

روش های کاشت ابرو کدام است؟

روش های کاشت ابرو متنوع می باشد. برخی از روش های استفاده شده در کلینیک های مختلف به شرح زیر است:

 • کاشت ابرو به روش FIT
 • کاشت ابرو به روش FUT
 • کاشت ابرو به روش FUE
 • کاشت ابرو به روش SUT
 • کاشت ابرو به روش BHT
کاشت-ابروی-طبیعی-هزینه-کاشت-ابرو-کاشت-ابروی-طبیعی

پس از کاشت ابرو

برای داشتن یک ابروی خوش فرم و صاف، بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مو نیاز است، اما برای رسیدن به ابروی پرپشت تر تعداد گرافت های مورد نیاز چیزی حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ است. احتمال دارد که در برخی بیماران پس از کاشت ابرو مقداری کبودی و یا تورم مشاهده شود. با اینحال زمان بهبودی پس از کاشت بسیار سریع است.

مشاهده تاثیر کامل گرافت های کاشته شده ابرو، در کاشت جزیی یا کلی به زمان نیاز دارد. با اینحال چیزی که مهم است دائمی بودن نتایج این عمل است. پس از کاشت در طول یک تا ۲ هفته برخی از موهای کاشته شده ریزش خواهد داشت. این مساله جای نگرانی ندارد و روند طبیعی پس از کاشت است. پس از این ریزش موهای جدید در محل کاشته شده رشد می کند. به خاطر داشته باشید که  نتیجه نهایی کاشت ابرو پس از مدت زمان یکسال خواهد بود.

هزینه کاشت ابرو

همانگونه که در بالا گفتیم روش های مورد استفاده در کاشت ابرو مشابه روش های کاست مو است. هر کدام از این روش ها هزینه متفاوتی را خواهد داشت. روش مورد نیاز بیمار در کلینیک آرا سیما پس از معاینات و مشاوره تعیین می گردد. عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت ابرو عبارت است از روش مورد استفاده و تعداد موهای پیوندی. برای اطلاع دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید. پس از جلسه مشاوره و معاینه دقیق هزینه براورد می شود.

عوارض کاشت ابرو

کاشت مو دارای عارضه ماندگار، خاص و خطرناکی نیست. تمامی عوارض کاشت مو مربوط به عدم رعایت مراقبت های بعد از کاشت و نیز اشتباه پزشک می باشد متناسب با استفاده از روش های مختلف کاشت مو، عوارض کاشت ابرو نیز می تواند متغیر باشد. برخی از روش ها دوره نقاهت طولانی تری دارند و همچنین احتمال خونریزی نیز وجود خواهد داشت.

کاشت ابرو آرا سیما

کاشت ابرو در کلینیک آرا سیما

موقعیت حساس ابروها در صورت باعث شده است که پیوند ابرو یک عمل جراحی حساس باشد. از این رو تجربه و تخصص پزشک بسیار حائز اهمیت است. این عمل از طراحی ابروها تا کاشت یک پروسه ای است که باید با دقت طی شود. همانگونه که در بالا بیان کردیم اکثر عوارش این جراحی مربوط به پزشک و مراقبت بعد از آن است. بنابراین با انتخاب پزشک مناسب می توانید از عوارض ناخواسته آن در امان باشید. عمل کاشت موفق باعث کوتاه تر شدن دوره نقاهت خواهد بود. همچنین شما درگیر مسائلی مثل عفونت و یا رشد ناصحیح موها نخواهید بود. شایان ذکر است که روش مورد استفاده برای کاشت در کلینیک آرا سیما همان روش های مورد استفاده کاشت مو و کاشت ریش است.

در کاشت ابرو ، بانک مو در سر و پشت گوش ها می باشد. در کاشت طبیعی ابرو، موها به صورت تکی و یا جفت کاشته می شود. کاشت مو برای ابرو یک پروسه ظریف جراحی است. در کاشت موی طبیعی ابرو، موها در فواصل نیم میلیمتری کاشته می شوند. زاویه و جهت دادن به مو های کاشته شده ظرافت خاصی را می طلبد. این کار باعث می شود که موها در جهت طبیعی ابروها رشد کنند. عدم رعایت این مساله بیمار را بعدا دچار مشکل کرده و ابروهای نامنظمی را به او خواهد داد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو در کلینیک کاشت مو آرا سیما، در اکثر مواقع طی یک جلسه انجام می شود. هرچند گاهی برای گرفتن نتیجه حداکثری و پرپشتی بیشتر می توان جلسات کاشت را تا ۲ و یا ۳ جلسه تکرار کرد. پس از کاشت همانند کاشت مو ، موها بعد از دو هفته می ریزند. اصلا جای نگرانی نیست. چرا که موهای کاشته شده پس از ۳ ماه دوباره شروع به رویش کرده و مادام العمر خواهند بود. پس از شروع رشد موها تا ۶ ماه حداقل ۶۰ درصد نتیجه کار مشخص خواهد شد. نتیجه حداکثری و ۱۰۰ درصدی در طی ۹ الی ۱۲ ماه قابل رویت است.

مدت زمان کاشت ابرو

زمان جلسه کاشت ابرو حدودا بین ۴ تا ۷ ساعت می باشد. همانگونه که گفتیم این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود. در این جراحی بیمار نیازی به استراحت ندارد و ریکاوری پس از جراحی بسیار سریع و بدون درد است. در صورت وجود ورم و یا کبودی اطراف چشم، حداکثر تا ۳ الی ۴ روز رفع می گردد.

فرم تماس با کلینیک آرا سیما

کلینیک تخصصی کاشت مو آرا سیما

آرا سیما کلینیک تخصصی پوست و مو  ، ارائه خدمات کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو

برای تعیین وقت مشاوره کاشت مو و تعیین وقت ویزیت از طریق شماره های زیر اقدام کنید

۸۸۸۷۶۰۰۱-۲

سایر خدمات کلینیک آرا سیما شامل جوانسازی پوست ، تزریق ژل ، لیزر مو و … می باشد.

با آرا سیما لذت خوب زیبایی را تجربه کنید…

سئوالات متداول کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو طبیعی برای همه افراد قابل انجام است؟

این سوالی است که اکثر افراد از ما می پرسند. شایان ذکر است که قبل از کاشت معاینات لازم انجام می شود. برای اطلاع از شرایط جسمانی و سلامتی شما، پرسشنامه ای به شما داده میشود که حاوی سئوالاتی در خصوص سابقه بیماری شماست. به جز موارد نادر همه می توانند از این روش ها استفاده کنند.

شکل ابرو چگونه تعیین می شود؟

طراحی ابرو بر اساس سلیقه و خواست بیمار است. بیمار می تواند طرحی که دوست دارد را به پظک ارائه کند. قبل از کاشت طرح بر روی جای ابرو کشیده می شود تا بیمار خروجی جراحی را مشاهده کند. در صورت تایید کاشت انجام می شود.

رفع آثار جراحی کاشت ابرو چند روز طول می کشد.

دوره نقاهت کاشت کوتاه است. با اینکه نیاز خاصی به استراحت پس از عمل وجود ندارد با اینحال نباید کارهای سنگین انجام دهید که باعث تعریق صورت شود. پس از عمل ورم اطراف ابرو طبیعی است. رفع این ورم و کبودی ۳ الی ۴ روز زمان بر است

کاشت ابرو درد دارد ؟

با توجه به اینکه قبل از جراحی موضع بی حس استفاده می شود بنابراین بیمار هیچ دردی را حس نمی کند هرچند بعد از عمل و پس از رفتن تاثر دارو بیمار مقداری درد را حس می کند. در این حالت می توانید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید تا رفع شود.

خطرات کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابروی طبیعی هیچ خطری برای سلامتی فرد ندارد. البته باید توجه داشت که خطای انسانی می تواند برای بیمار مشکل ساز باشد. از این رو توصیه می کنیم که همواره دنبال پزشک مجرب باشید.

چند روز پس از کاشت می توان به سرکار بروم ؟

دوره بهبودی کامل حدودا ۵ روز است ولی شما می توانید پس از دو روز در محل کار خود نیز حاضر شوید. پس از این دوره هیچ اثری از جراحی بر صورت شما نخواهد بود.

نتیجه کاشت ابرو مادام العمر است ؟

همانگونه که گفتیم نتیجه کاشت موهای طبیعی ابرو مادام العمر است. این موها همانند موهای سایر قسمت های بدن شما رشد کرده و نیاز به اصلاح و کوتاهی نیز خواهند داشت.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو (بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟)

مراقبت های پس از کاشت مو بایستی توسط بیمار رعایت شود. رعایت این نکات از بروز عوارض جلوگیری می کند. پس از کاشت ابرو تا چند روز شما نباید به ابروها آب بزنید. موهای کاشته شده باید خشک بمانند. این کار برای جلوگیری از عفونت می باشد. همچنین تماس با آب می تواند جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. تا یک هفته الی ۱۰ روز با ملاطفت با ابروهایتان رفتار کنید. به آنها فشار نیاورید. توصیه های پزشکتان را رعایت کنید.

آیا خارش بعد از کاشت ابرو ، طبیعی است ؟

پس از عمل کاشت احتمالا در ناحیه کاشته شده احساس خارش کنید. شما نباید به موهای کاشته شده دست زده و آن را بخارانید. این کار به موهای کاشته شده آسیب می زند.

آیا دلمه های بعد از کاشتن ابرو ، طبیعی است ؟

همانگونه که در بالا اشاره کردیم بعد از کاشت احتمال بروز ورم و کبودی و دلمه شدن در اطراف ابروها و پلک ها وجود دارد. این مساله به سرعت رفع می شود.

کاشت ابرو آقایان

برای کاشت موهای ابرو جنسیت مهم نیست. این روزها زیبایی مساله ای که هم برای زنان و هم مردان مهم است. فرایند کاشت ابرو آقایان هیچ تفاوتی با خانم ها ندارد. در صورتی که ابروهای شما دچار مشکل شده باشد از این روش می توانید برای درمان و رفع آن استفاده کنید.

بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران

مرکز کاشت ابرو آرین سیما دارای تجربه ای ۱۰ ساله می باشد. ما در تمام این سالها نمونه های بسیار زیاد و موفق پیوند ابرو انجام داده ایم. بنابراین کادر پزشکی ما دارای تجربه بالایی می باشد. شما می توانید بر اساس نمونه کارهای ما توان و دانش و دقت کار ما را قضاوت کنید. در صورتی که شما ساکن تهران باشید می توانید به راحتی با ما در تماس باشید.

در صورتی که ساکن شهرهای دیگر هستید برای هماهنگی وقت ویزیت با ما تماس بگیرید تا زمان معاینات و آزمایش و جراحی به گونه ای تنظیم شود که آسایش بیشتری داشته باشید. ما افتخار ارائه خدمت به تمامی شهروندان از تمامی شهرها را داشته ایم. شیراز ، اصفهان ، تبریز ، اهواز ، مشهد ، ساری ، رشت و … مدیریت کلینیک برای مراجعه کنندگان از شهرستان تمهیداتی را اندیشیده است که در سریعترین زمان عمل کاشت ابرو را انجام دهند. خواهشمند است هنگام تماس با ما اعلام نمایید.

بهترین مرکز کاشت مو و کاشت طبیعی ابرو و کاشت ریش و سبیل در کلینیک آرا سیما

شما می توانید ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز دنبال کنید.

عکس کاشت ابرو طبیعی

مقالات مرتبط کاشت مو

کاشت ابرو بر روی تاتو

کاشت ابرو بر روی تاتو

/
کاشت ابرو بر روی تاتو کاشت ابرو بر روی تاتو (تتو) | برخی از ا…
افراد مناسب برای کاشت ابرو

افراد مناسب برای کاشت ابرو

/
افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟ کاشت طبیعی ابرو زما…
افراد مناسب برای کاشت ابرو

تورم بعد از ترمیم مو

/
تورم بعد از ترمیم مو تورم بعد از ترمیم مو | اگر عمل ترمیم مو به روش …
همین حالا با ما تماس بگیرید