تقویت مو پس از عمل کاشت مو

نکات مهم برای تقویت مو پس از کاشت

نکات مهم برای تقویت مو پس از عمل کاشت

تقویت مو پس از عمل کاشت | یکی از مواردی که به آن توجه کمی می شود، تقویت مو پس از کاشت مو است. بسیاری از افراد متقاضی پس از کاشت، توصیه های گفته شده را جدی نمی گیرند. همین مساله باعث می شود تا فولیکال های مو تازه کاشته شده، از بین بروند و فرد به نتیجه دلخواه خود نرسد.

برای آن که موهای کاشته شده به رشد کامل خود برسند، حدود ۲ ماه زمان احتیاج دارد. به همین دلیل تقویت مو پس از کاشت مقداری غیر منطقی به نظر می رسد. اما در واقع، اگر به تمام توصیه های پزشک، گوش نکنید و آن ها را با دقت انجام ندهید، به نتیجه ایده آل خود نخواهید رسید.

برای دیدن گالری عکس کاشت مو ، کاشت ریش و ابرو کلیک کنید.

عکس کاشت مو

مراقبت های ویژه بعد از کاشتن مو

مصرف به موقع داروها

برای آنکه موهای کاشته شده تقویت پیدا کنند و پس از ۲ ماه به رشد کامل خود برسند، باید تمام نکات مراقبتی پزشک را رعیات کنید. اولین نکته، مصرف به موقع داروها می باشد. اگر به موقع داروهای تجویز شده توسط دکتر را مصرف نکنید، ممکن است که مواد مغذی و مورد نیاز به ریشه موهای کاشته شده نرسد و در یک مدت کوتاهی از بین بروند.

رعایت بهداشت فردی

رعایت بهداشت فردی ، از دیگر نکات مهم برای تقویت مو پس از عمل کاشت مو می باشد. پس از عمل کاشت مو، حدالامکان سعی کنید که تا مدت کوتاهی به صورت نشسته بخوابید. توجه داشته باشید که نباید سر خود را به بالش فشار دهید. فشار بلافاصله به موهای کاشته شده باعث آسیب به آنها می شود. همچنین برای شست و شو سر و برداشت پانسمان، باید به پزشک مراجعه کرده و زیر نظر او این کار ها انجام شود.

قرار نگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید

قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم نور خورشید، برای کسانی که تازه عمل کاشت انجام داده اند بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل جهت تقویت کاشت مو از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید ، پرهیز کنید. همچنین تعریق پوست سر می تواند در رشد کامل موهای کاشته شده تاثیر بگذارد و به آن ها آسیب برساند.

کلاه و روسری باعث آسیب به موهای تازه کاشته شده می شود

گذاشتن کلاه و روسری، به فولیکال های مو کاشته شده، آسیب می رساند. به همین دلیل به افراد متقاضی که تازه عمل کاشت مو انجام داده اند پیشنهاد می شود تا مدتی از خانه بیرون نروند. این افراد بهتر است در منزل استراحت کنند تا به ریشه موهای کاشته شده هوا بخورد. این کارباعث تقویت موهای کاشته شده می شود و درمان سریع تر صورت می پذیرد.

پس از آن که ریزش موهای موقتی تمام شد و به رشد کامل خود رسیدند، می توانید همانند موهای معمولی و طبیعی آن ها را به رنگ دلخواه خود تبدیل کنید. همچنین استفاده از ماسک های گیاهی و تقویت کننده، می تواند در ضخیم کردن موها ، کمک بسیاری بکند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اینستاگرام آرا سیما

کلینیک آرا سیما

کلینیک آرا سیما یک مرکز تخصصی پوست و مو می باشد. ما در آرین سیما بهترین روش کاشت مو برای هر فرد را ارائه می کنیم. خدمات ما در زمینه کاشت مو شامل کاشت موی طبیعی ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.