مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

مزوتراپی یک روش درمانی است. مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو استفاده می شود. ما قبلا در خصوص مزوتراپی مقاله ای را در همین سایت منتشر کرده ایم. شما برای اطلاع بیشتر در خصوص مزوتراپی و سایر کاربردهای آن برای درمان می توانید اینجا کلیک نمایید. ما در اینجا در این خصوص به شما توضیح خواهیم داد.

طاسی، رنجی است که می تواند زنان و مردان را به یک اندازه تحت تاثیر خود قرار دهد. به جای پوشاندن طاسی به وسیله کلاه، روسری یا تغییر مدل مو می توان روش مزوتراپی را امتحان کرد. کم پشت شدن مو مشکلی نیست که فقط مردان با آن مواجه شوند. با سبک زندگی نامناسب امروزی و استرس های همراه با آن، زنان نیز به حدی نگران کننده در حال بروز علائم ریزش و کم پشتی مو هستند. اصطلاح پزشکی برای این وضعیت آلوپسی (alopecia) است. این وضعیت با کم پشت شدن مو، ریزش مو و در نهایت طاسی همراه می باشد. به جای ناراحتی در ارتباط با این موضوع می توان روش مزوتراپی را امتحان کرد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی مو درمانی جایگزین برای طاسی است که روند ریزش مو را معکوس کرده و اعتماد به نفس را به فرد بر می گرداند. مزو تراپی مو با تحریک رشد دوباره مو به وسیله بهبود گردش خون و افزایش ویتامین در پوست سر، موثر واقع می شود. در این روش، تعادل هورمونی در پوست سر بازگردانده شده و میزان هورمون DHT کاهش می یابد. این هورمون عامل ریزش مو است.

عملکرد مزوتراپی مو چگونه است؟

در این روش، تکنسین های آموزش دیده محلولی حاوی مواد مغذی ضروری را مستقیما به پوست سر تزریق می کنند. این کار با اینکه دردناک به نظر می رسد اما این گونه نیست. ممکن است این روش برای بار اول مقداری ناراحت کننده باشد اما به قول معروف نابرده رنج گنج میسر نمی شود. این روش، فولیکول های به خواب رفته و خاموش مو را دوباره به کار انداخته و آن ها را جهت آغاز رشد مویی که که قبلا در آن قسمت وجود نداشته تحریک می کند.

این فرایند در دو مسیر عمل می کند:

مکانیکی: سوزن (نیدل) سوراخ های کوچکی در پوست سر به وجود آورده و سلول های پوست را وادار به تولید کلاژن و الاستین می کند. این دو مورد واحد های اصلی سازنده پوست هستند.

شیمیایی: محلول تزریق شده، سلول ها را جهت مقابله با مشکل به وجود آمده تحریک می کند. به عبارت دیگر، در صورتی که پوست سر گردش خون ضعیفی داشته باشد، محلولی که تزریق می شود یک وازودیلاتور خواهد بود. در صورتی که مشکل، التهاب بیش از حد باشد، یک ماده ضد التهاب تزریق خواهد شد. داروی تزریق شده بر اساس یک سیستم رهایش طولانی مدت اثر می کند. این سیستم سبب افزایش جریان خون، خنثی سازی هورمون DHT، کاهش التهاب، تحریک کلاژن و افزایش اندازه فولیکول ها می شود. این موارد سبب کاهش ریزش و تسریع رشد مو می شوند.

.

این درمان چقدر طول می کشد؟

طول این درمان به شرایط بیمار بستگی دارد اما فرد حدودا به یک جلسه در هفته به مدت ۴ ماه نیاز دارد. البته، هنگامی که بدن شروع به پاسخ دادن به این روش می کند، مدت و دفعات این درمان کاهش می یابند. با این حال، باید جهت دستیابی به حداکثر نتایج، دوره به صورت کامل انجام شود.

آیا مزوتراپی بهتر از پیوند مو یا روش های دیگر است؟

مزوتراپی به دلایلی بر چندین روش دیگر که در حال حاضر انجام می شوند برتری دارد. این دلایل عبارتند از:

  • این روش کاملا ایمن است.
  • عوارض جانبی کمی دارد. (مانند حساسیت یا واکنش های دارویی)
  • فرد نیازی به بیهوشی ندارد.
  • بهبود از آن سریع است.
  • و بله، این روش مقداری با درد همراه است.
  • چه نتایجی از مزوتراپی گرفته می شود؟
  • از میان مزایای مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • افزایش حجم مو
  • کاهش ریزش مو
  • تقویت و پر جلوه شدن مو ها

مراقبت های پس از مزوتراپی آسان هستند. به هر حال، این مو ها طبیعی بوده و مراقبت از آنها همانند نگهداری و تمیز نگه داشتن موهای طبیعی می باشد. توصیه ما استفاده از یک شامپوی تقویت کننده مانند شامپوی مرطوب و ترمیم کننده Pantene Pro-V جهت تغذیه مو های جدید می باشد. همچنین، فرد باید جهت دفع سموم بدن خود یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و یک برنامه ورزشی سالم داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.